2015-2016 Top Abyssinians
Chamipionship | Kittens | Premiership
BEST
GC, BW, NW 3JANES NIGHT MOVES OF ORLANDOVE
Ruddy Male
Br: KENNEDY/KOLLER/ONSTATT/ZEHNDER
Ow: FRANKIE CHAN YIHUI
2nd BEST
GC, NW PASA CLUB DIVAI
Ruddy Male
Br/Ow: HU HAI JUN
3rd BEST
GC, NW CHOME CHAI HAUTE COUTURE OF NUDAWNZ
Ruddy Male
Br: S BAUGH - L FRIEMOTH - M ZEHNDER
Ow: MONICA ZEHNDER - SETH BAUGH - LORNA DAWN FRIEMOTH
4th BEST
GC, NW ASTECH'S CONEJO
Ruddy Female
Br/Ow: SUE TRUESDALE
5th BEST
GC, NW PTIPRINCE AL PACINO
Red Male
Br/Ow: EUGENIA SOROCHENKO
6th BEST
GC, RW HELLO MIMMY MADURO
Ruddy Male
Br: KAORI NAGAMINE-SUZIE KIDDER, LESSEE
Ow: KAORI NAGAMINE
7th BEST
GC, RW CHOME CHAI SOLEIL OF NUDAWNZ
Ruddy Female
Br: S BAUGH-L FRIEMOTH-M ZEHNDER
Ow: MONICA ZEHNDER-SETH BAUGH-LORNA DAWN FRIEMOTH
8th BEST
GC, RW ZEHNDER'S ELAN
Blue Female
Br: MONICA ZEHNDER-SUE VANDE SANDE, LESSEE
Ow: MONICA ZEHNDER
9th BEST
GC, RW RED FERNE BOLO
Fawn Male
Br: LISA-WALTER KAELIN
Ow: LISA KAELIN, LISA-WALT KAELIN
10th BEST
GC, RW 3JANES LAST TANGO ON PARIS
Blue Female
Br: E KOLLER - T KENNEDY - J ONSTOTT
Ow: TERI KENNEDY - ELIZABETH L KOLLER, JULIE ONSTOTT
BEST
NW ABYCASTLE IS THERE LIFE ON MARS
Ruddy Female
Br: LAUREN CASTLE FLYNN - JOHN FLYNN
Ow: GUO XUN - LAUREN CASTLE FLYNN
2nd BEST
GC ORLANDOVE CASANOVA WHO AM I
Ruddy Male
Br: FRANKIE CHAN YIHUI
Ow: FRANKIE CHAN YIHUI, BAI JINHUL
3rd BEST
GC, RW ZEHNDER'S ELAN
Ruddy Male
Br: MONICA ZEHNDER-SUE VANDE SANDE, LESSEE
Ow: MONICA ZEHNDER
4th BEST
GC, RW ERTA ALLE SALVADORDALI OF PTIPRINCE
Red Male
Br: BESTA WOLSKA
Ow: EUGENIA SOROCHENKO
5th BEST
GP, RW ASTECH'S OLIVER TWIST
Ruddy Male
Br: SUE TRUESDELL
Ow: DENISE MCDERMOTT
6th BEST
GC, RW PTIPRINCE RUDOLF NUREYEV
Ruddy Male
Br/Ow: EUGENIA SOROCHENKO
7th BEST
GC, RW HELLO MIMMY MADURO
Ruddy Male
Br: KAORI NAGAMINE-SUZIE KIDDER, LESSEE
Ow: KAORI NAGAMINE
8th BEST
CH, RW ZEHNDER'S ARYA UNDERFOOT
Blue Female
Br: MONICA ZEHNDER-SUE VANDE SANDE, LESSEE
Ow: LISA KAELIN-WALTER KAELIN
9th BEST
PR 3JANES TANGLED UP IN BLUE
Blue Male
Br: E KOLLER - M ZEHNDER - J ONSTOTT
Ow: HAROLD BOURGEOIS - DIANE L BOURGEOIS - TARA K BOURGEOIS
10th BEST
PR, RW 3JANES MISS ADVENTURE OF QT-TONKS
Blue Female
Br: E KOLLER - M ZEHNDER - J ONSTOTT
Ow: TERRI KENNEDY - ELIZABETH L KOLLER - JULIE ONSTOTT
BEST
GP, NW ABYCASTLE HOBOKEN
Ruddy Male
Br: LAUREN CASTLE FLYNN
Ow: LAUREN H CASTLE FLYNN, JULIE GOLDSTEIN
2nd BEST
GP, RW ASTECH'S OLIVER TWIST
Ruddy Neuter
Br: SUE TRUESDELL
Ow: DENISE MCDERMOTT
3rd BEST
GP, RW DABLUES LITTLE RICHARD
Fawn Neuter
Br: CINDY-CHRIS GRAY
Ow: PATTI REEVES-ERIC CHURCH
4th BEST
GP, RW WIL-O-GLEN'S LAKOTA
Red Neuter
Br: CAROLYN OSIER
Ow: DOLORES CZARNOTA
5th BEST
GPD, RW RED FERNE BLUE MYSTIC OF SPRICEY
Blue Neuter
Br: LISA KAELIN
Ow: SHARON DEMTH
6th BEST
GP, RW HELLO MIMMY SOUTA
Blue Neuter
Br: KAORL NAGAMINE
Ow: JUNYA OKAMOTO
7th BEST
GP, RW HITAILS ROCCO MOONER
Blue Neuter
Br: LISA-MARIA PADILLA
Ow: DIANE-SCOTT WEBER
8th BEST
GP, RW PELLBURN JACOBY STEALIN' HOME
Ruddy Neuter
Br: SHERRY PELLERIN-C GIAMMARINARO
OW: KOSHKA HELLQVIST
9th BEST
GP ORLANDOVE DORIS ARYA
Ruddy Spay
Br: YIHUI CHAN
Ow: FRANKIE CHAN
10th BEST
GP SPICEBOX JAVA BEAN
Red Neuter
Br: JOANNE-DAVID DERWAY
Ow: JOANNE DERWAY - DAVID DERWAY